Akcja „Misie Ratownisie„

Z okazji Dnia Pluszowego Misia nasza szkoła włącza się w akcję „Misie Ratownisie”. Celem tej akcji było nazbieranie i przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się a w szczególności najmłodszym z klas 1-3 i wychowawcom.

Koordynatorem działań były p. Jolanta F. i p. Anna B.

Koło dekoratorskie – Maski karnawałowe

„Nie tylko jest istotne to, jak jednostka ludzka układa swój stosunek do dzieł sztuki, ale także i to, jak sztuka kształtuje całego człowieka”

B. Suchodolski

W naszej szkole istnieje również koło dekoratorskie. Zajęcia w ramach tego koła mają znaczenie dla rozwoju dzieci. Zwrócenie aktywności wychowanka w pożądanym kierunku sprzyja opanowaniu wiedzy i umiejętności przydatnych w życiu i dalszej nauce. Kreatywność, pomysłowość, realizacja inwencji własnej, samodzielność w działaniu, eksperymentowanie i szukanie nowych rozwiązań, to elementy składające się na postawę twórczą dzieci.

Na zajęciach tworzymy i przy tym świetnie się bawimy. Karnawał to czas niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Maski karnawałowe wykonane przez dzieci były tak piękne, że śmiało mogłaby je założyć niejedna pani wybierająca się na bal maskowy. A zatem zostały powieszone na korytarzu szkolnym na tablicy. Efekty pracy są prezentowane na zdjęciach.

p. J. F.

Zajęcia świetlicowe

Nasza świetlica to nie tylko miejsce do zabawy, rozmowy, odrabiania zadań, tworzenia różnych prac plastycznych, odkryliśmy, że można tu również poznać ciekawie, pełne śmiesznych rysunków książki np. „Książka z Dziurą” Herve Tulleta a także posłuchać jak czytają nam nasze panie. Możemy być małymi kucharzami, tancerzami i odkrywać swoje mocne strony.