„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Opublikowane przez admin w dniu

Uczniowie kl. I b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr4 w Sokołowie Podlaskim ukończyli realizację zadań z pierwszego modułu projektu „Fikuśne lekturki spod chmurki”.

Swoją przygodę z projektem rozpoczęli od zaprojektowania okładki w Lekturniku. Lekturniki zostały wydrukowane i oprawione w skoroszyty przez Klasową Radę Rodziców. Po wysłuchaniu wybranej baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko” uczniowie uzupełnili metryczkę w Lekturniku. Przy tej okazji poznali postać pisarza. H. Ch. Andersena. Potem w kolejności ułożyli obrazki i nadali im tytuły. W ten sposób powstał plan wydarzeń, który przykleili w Lekturniku.

Następnie dzieci  wykonały  zakładki, na których głównym bohaterem było Brzydki kaczątko albo piękny łabędź. Zakładki posłużyły im do zaznaczania strony z podręcznika z tekstem, z  którego mają nauczyć się czytać.

Z  wielkim zaangażowaniem uczniowie współpracowali w grupach przy wykonaniu makiety stawu. Wykazali się kreatywnością w dobieraniu materiałów  i pomysłowością.

W zorganizowanym klasie kąciku czytelniczym i świątecznej atmosferze pani vicedyrektor Grażyna Kaczmarczyk przeczytała baśń.

Uczniowie chętnie wykonali wszystkie zadania i z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie kolejnego modułu.

Kategorie: Aktualności